• krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

Copyright 2023 - Spolek SUMIKO

Reportáž z návštěvy Mirákula

Děti už týden před odjezdem do Mirákula sledovaly předpověď počasí a neměly žádnou radost, když středa celá propršela. Vyhlídky na sobotu nevěstily nic dobrého, a tak začaly být neklidní i rodiče, protože jet do Mirákula za deště je již na začátku odsouzeno k neúspěchu. Nezbývalo než doufat, že se předpověď nenaplní.

 

 

To se také stalo, počasí bylo nakonec úplně ideální, oblačných 20 C neznamenalo ani horko, ani chladno. Po dobavení u vstupu už někteří rodiče viděli své ratolesti pouze, když měly hlad nebo žízeň. Opravdu zajímavé atrakce, na poměry dětských hřišť navíc obrovské svými proporcemi nabídly všem z nás mnoho možností k rozproudění adrenalinu v žilách, k otestování vlastních dovedností a odvahy, síly a zručnosti.

Kdo neměl dost zážitků z atrakcí Mirákula, mohl odběhnout na jízdu vláčkem nebo vojenským vozidlem (BVP), které jelo terénem opravdu neobvyklým a nabídlo pasažérům přejezdy velkých terénním nerovností, průjezdy roklinami, které člověk ničím jiným neprojede, vše ve svižné rychlosti. Většina pasažérů ječela radostí a hrůzou zároveň, ale pozitivní efekt byl jednoznačný (byť se našly i děti, které během jízdy plakaly).

Příjemným zjištěním bylo i občerstvení v areálu, které vesměs nebylo předražené. Nikdo navíc návštěvníkům nebrání v konzumaci vlastních potravin, které si přinesou, což také není obvyklé.

Při návratu autobusem (cesta trvala cca 90 minut) jsme se bavili o dalších možnostech výletů v příštím roce, náš první výlet měl jednoznačně pozitivní odezvu.

 

Natočili jsme také krátká videa:

video z Mirákula 1: https://youtu.be/30OwLFUGKyg

video z Mirákula 2: https://youtu.be/Bbc-jlyn2xI

video z Mirákula 3: https://youtu.be/bWwXAnsa0YM

 

Video z vozidla BVP od M. Pejši http://youtu.be/USMNrKlOwCo

 

Pro zájemce o zobrazení stránek ještě adrese areálu: www.mirakulum.cz

 

 

 

 

Mapka Mirákula zde.

Propagační leták tankodromu zde.