• krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

  • krajina, lidé, komunikace

Copyright 2024 - Spolek SUMIKO

Drakiáda 2019

Ač tomu ráno nic nenasvědčovalo, povětrnostní podmínky byly na drakiádu více než dobré. Až tak, že jsme pouštěli draky i z auta. To protož, že se silným větrem dorazila i řádná přeháňka. Před opékáním buřtů jsme si ještě dali několik společných her, do kterých se společně zapojili děti i dospělí. Moc fajn odpoledne.

Fotografie v Zoneramě

Podklady na 18.10.2016

Z níže uvedených projevů si jeden vyber, vytiskni a pokus se co nejlépe připravit v tom smyslu, jakko bys byl Oddávající nebo Vítající nové občánky a nebo uváděl maturitní ples, který daný projev čte (nebo i říká zpaměti? :)). Na 2. setkání s nimi budeme pracovat. Pokud najdeš jiný projev stejného rozsahu, můžeš ho použít. Budu se těšit. Případné dotazy na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu.

 

Projev Občánci

Projev Maturák

Projev Svatba

"Znám sám(a) sebe?"

Po dlouhém váhání jsem se rozhodl, za podpory svých blízkých, nabídnout studentům Sedlčanského gymnázia seminář s názvem "Znám sám(a) sebe?". K tomuto rozhodnutí mě vedla celá řada vlivů. Nejen, že mi připadá, že dnešní škole řada věcí schází, ale také mám za sebou mnoho různých zkušeností, na které mne žádná škola nepřipravila. Když jsem ještě na gymplu učil (naposledy před 11 lety), práce mne opravdu hodně bavila a přiznávám bez obalu, že mi studenti a jejich energie schází. Pro tohle všechno a z řady dalších důvodů zkusím podstoupit riziko neznáma a nabídnout středoškolákům (i sobě) novou zkušenost, která vyžaduje notnou dávku odvahy. Kdo tedy má odvahu (a nebo ji i tolik nemá, ale láká ho název Semináře), ať se přihlásí a podstoupí riziko stejně jako já. Není toho moc, co můžeme ztratit, spíše naopak.

Mgr. Čestmír Sosnovec

 

Číst dál: "Znám sám(a) sebe?"

Akce Ukliďme se v Ouklidu úspěšně proběhla

Moc, moc se povedla prázdninová akce pro děti z obce Nedrahovické. Díky pomoci řady dobrovolníků, aktivitě statku Budkových.... Počasí nám přálo, netrápilo nás ani chladno ani horko. Zúčastnilo se bezmála 50 dětí, z toho 28 obou částí (přejezdu i úkolů v Úklidu) a 7 statečných i přespalo pod širákem. Organizátoři měli velkou radost ze šťstných a zaujatých obličejů dětí a děti zase z úkolů a následných odměn. Těší nás mimo jiné, že se nám daří přispívat k lepší orientaci dětí v našem regionu (řada z nich nezná cesty na Nedrahovicku a také v průběhu přejezdu několikrát bloudila, vše ale nakonec úspěšně zvládly). 

 

Díky Martinu Zemánkovi můžete trochu "čichnout" k atmosféře soboty 13.8.2016, protože jeho fotky zachycují důležité momenty. Fotky si prolédněte v tomto odkazu: http://zemizemi.rajce.idnes.cz/Otevreni_navse_v_Ouklide_-_2016/

Reportáž z noční akce pro děti

Páteční večer 14. srpna vyvrcholil pro děti dlouho očekávanou noční hrou. Její součástí bylo 12 stanovišť s nejrůznějšími úkoly a navíc přechod mezi nimi, většinou za úplné tmy (začínali jsme ve 21 hodin). Trasu jsme ovšem pečlivě označili drobnými světly, aby účastníci jasně viděli, kam dál pokračovat.

 

 

Číst dál: Reportáž z noční akce pro děti

Dětský den v Nedrahovicích 2015

Moooc nám nepřálo počasí. Nejprve jsme zmokli společně s dravci a jejich majiteli, manželi Kolomazníkovými z Prahy, podruhé pak před začátkem soutěží na jednotlivých herních stanovištích. Tak, tak jsme stihli uklidit věci a pomohli s přenášením dravců do auta.

Přípravy tak tentokrát přišly skoro vniveč, proto jsme se dohodli na prázdninové akci pro děti za lepšího počasí.

 

Číst dál: Dětský den v Nedrahovicích 2015

Byli jsme na MS v hokeji

Jak již bylo avizováno, podařilo se nám získat zdarma vstupenky na utkání MS v ledním hokeji 2015 v Praze. Konkrétně šlo o zápas Švýcarsko - Německo. Výsledek 1:0 nebyl tak důležitý jako naše účast na utkání, které celkem navštívilo přes 10 tisíc diváků (z toho cca 2/3 žáci MŠ a ZŠ). Atmosféra byla skvělá a celé utkání jsme si moc užili. Jedinou vadou byl nízký počet vstřelených branek. Určitě je vhodné na tomto místě podpořit MŠMT, které projekt lístků do škol zaštítilo.

 

Číst dál: Byli jsme na MS v hokeji